مددکاران مهندسان و مروجان سلامت اجتماعی هستند که نقش بالایی در ترویج مدارای اجتماعی دارد.

در آستانه  29 اسفند ماه روز ولادت  حضرت علی (ع) و به مناسبت روز مددکار و همچنین 19 مارس 2019 روز جهانی مددکاری اجتماعی انجمن مددکاران اجتماعی شعبه استان مرکزی میزبان اساتید ،دانشجویان ، مدیران دستگاه های اجرایی ، دادگستری و مددکاران  اجتماعی استان مرکزی بود

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  ضمن تبریک این روز مهم به مددکاران اجتماعی فعالیت های انجمن را بسیار اثر بخش دانسته و ضمن تشکر از تمام مددکاران بر اهمیت ارتباطات بین رشته مددکاری اجتماعی ،جامعه شناسان و روانشناسان تاکید نمود.

وی با اشاره به شعار روزجهانی مددکاری« ترویج اهمیت روابط انسانی»  اظهار کرد: انجمن مددکاری استان هر سال همسو با شعار جهانی روز مددکاری با توجه به نیازهای موجود شعارها و اهداف کاری خود را تعیین می کند و با توجه به گزارش های حوزه اجتماعی و حساسیت های موجود در امر آسیب های اجتماعی شعار مددکاری اجتماعی وتاب آوری اجتماعی مناسبت دارد.
مدیرکل بهزیستی  استان مرکزی گفت: تلاش می شود نقش مددکاری در کاهش آسیب ها افزایش یافته و در این راستا بحث تاب آوری اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.
وی بیان کرد: مددکاران مهندسان و مروجان سلامت اجتماعی هستند که نقش بالایی در ترویج روابط اجتماعی دارد و ترویج مهربانی، سالم سازی فضای اجتماعی را در پی دارد.
 امینی  افزود: این رشته باید به عنوان تخصص باور شود و هویت واقعی آن در چرخه مدیریت اجتماعی به درستی دیده شود .

اله دادی مسئول انجمن مددکاران اجتماعی ایران –شعبه استان مرکزی -در این  نشست  افزود : همه ساله انجمن به مناسبت  روز مددکار برنا مه هایی را به اجرا میگذارد امسال نیز با شعار«ترویج اهمیت روابط انسانی » که شعارسال فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی در سال 2019 می باشد این نشست صمیمی برگزار گردید.

محمد علی اله دادی در خصوص اهمیت روابط انسانی  گفت : با توجه به تغییرات و دگرگونی ها در نوع روابط اجتماعی ، گسستگی ارتباطات بین فردی ،بحران گفتگو در خانواده و نزاع های انسانی که در جهان به وقوع پیوسته فدراسیون برای تایید بر اهمیت این روابط این شعار را انتخاب نموده است  

این مقام مسئول افزود :  البته انجمن مددکاری اجتماعی ایران برای سال 98 در کشور خودمان تحت تاثیر شرایط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به وجود آمده شعار «تاب آوری اجتماعی »را انتخاب نموده است که ما نیز در این زمینه برنامه هایی را در سال آتی دنبال خواهیم  نمود.

در این نشست ضمن ارائه گزارش فعالیتهای یکساله انجمن اساتید جامعه شناسی ، روانشناسی ومددکاری اجتماعی هر کدام به طورجداگانه به تشریح دیدگاههای خود را در این زمینه پرداختند

در پایان مراسم ضمن قرائت پیام ریاست محترم انجمن مددکاران ایران جناب آقای دکتر موسوی چلک، از دست اندرکاران و افراد فعال در این حوزه  با لوح سپاس قدردانی به عمل آمد.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom