برنامه‌های بهزیستی استان مرکزی در هفته مبارزه با مواد مخدر

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر این اداره کل را تشریح نمود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت : خطر ابتلا به مواد مخدر فقط مختص دیگران نیست بلکه باید این واقعیت را پذیرفت که اگر امروز در مقابله با آن کوتاهی کنیم ، فردا ممکن خانواده هر یک از افراد جامعه را در معرض آسیب قرار دهد.

امینی اظهار کرد: با وجود اقدامات بسیار موثری که در کنترل توزیع مواد مخدر و مقابله با اعتیاد در جامعه صورت گرفت تمامی دستگاه ها موظفند تا با هم افزایی ، در برابر این پدیده شوم ایستاده و از ابتلای افراد جامعه و به ویژه آینده سازان کشور به مواد مخدر جلوگیری کنند.مدیرکل بهزیستی استان مرکزی : مراکز ترک اعتیاد استان مرکزی در صورت عمل نکردن به بخشنامه جدید درمان تعطیل می‌شوند

همایش پیشگیری از اعتیاد با تاکید بر جوانان و نوجوانان و به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر در اراک برگزار شد ومدیران مدارس، معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسان پیشگیری از اسیب‌های اجتماعی مناطق ۱۵ گانه استان و مربیان پرورشی با راهکار‌های پیشگیری از اعتیاد و ارائه ان راهکار‌ها به دانش اموزان آشنا شدند.

امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در این هما یش گفت: ۳۱ مرکز اقامتی بهبودی ترک اعتیاد در استان مرکزی با مجوز بهزیستی فعالیت می‌کنند که در برنامه جدید این سازمان همه این مراکز باید طبق بخشنامه جدید درمان فعالیت کنند و در غیراینصورت تعطیل می‌شوندمیزان زکات فطریه جمع‌آوری شده توسط بهزیستی استان میلیون تومان 170

 

مبلغ 170 میلیون تومان زکات فطریه از سراسر استان  جمع آوری و سریعا کار توزیع آن در بین نیازمند آغاز شده است
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  گفت :همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر و اول ماه شوال با همکاری فرمانداری ، دفترنماز جمعه ، دبیرخانه احیای زکات و بهزیستی و... تعداد  60  پایگاه شهری و روستایی مستقر و از این تعدادپایگاه با همت مردم خیر اندیش استان مرکزی  مبلغ 170 میلیون ریال فطریه جمع آوری شده است .

زهرا امینی گفت:تعداد 325 پایگاه جمع آوری زکات فطریه در این  استان  فعال بوده که  این تعداد در شهرستانها  ودراستان مستقر شده بود.دیدار با خانواده دارای 5 قلو

دیدار دکتر امینی مدیرکل ، دکترکریمی نماینده مردم شریف اراک ،خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی ،حاج دایی معاون مشارکتهای مردمی ،علی مددی معاون اموراجتماعی با خانواده 5 قلو در اراک صورت  پذیرفت .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی :مدیرکل بهزیستی استان به اتفاق  دکتر کریمی -نماینده مردم شریف  اراک ،خنداب وکمیجان  درمجلس شورای اسلامی ، با حضوردرمنزل خانوادهای 5 قلویی به بررسی وپیگیری مسائل ومشکلات این خانواده ها پرداختند.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به حمایت اداره کل بهزیستی از خانواده های چند قلو گفت: یکی از وظایف سازمان بهزیستی، حمایت های مالی و معیشتی از خانواده‌های چند قلو است که در معرض شرایط سخت زندگی هستند که امیدواریم در کمترین زمان ممکن بتوانیم اقداماتی را برای حمایت‌ از این خانوادها داشته باشیم .
آمار بازدیدکنندگان

11
626
3810873


زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی
خیرین می توانند کمکهای نقدی خود را در این سامانه به صورت آنلاین واریز نمایند.

ورود به سامانه پرداخت

آدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#