مراسم شام غریبان حسینی با حضور شیفتگان و دل‌سوختگان سالار شهیدان با یاد علی اصغر حسین(ع) در بهزیستی استان مرکزی برگزار گردید

این مراسم با حضورحضرت   آیت الله  دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه معزز شهر اراک ، سید مهدی مقدسی نمایندگان مردم شریف  اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ،دکتر رفیعی مدیر کل ،معاونین بهزیستی استان مرکزی ، پرسنل وفرزندان شیرخوارگاه وخانه های تحت نظارت بهزیستی  برگزار گردید.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در آیین شام غریبان کودکان بهزیستی افزود: تربیت انسانی و معنوی بزرگترین سرمایه هر جامعه است که به طور مستقیم بر کاهش آسیب های اجتماعی و مهار چالش ها اثر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: فلسفه عاشورایی حاوی پیام های ارزنده ای است و آموزه های پرورشی و تربیتی آن باید در لایه های جامعه نهادینه شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در این آیین افزود: تربیت انسانی و معنوی بزرگترین سرمایه هر جامعه است که به طور مستقیم بر کاهش آسیب های اجتماعی و مهار چالش ها اثر دارد.

وی توضیح داد: درحال حاضر کشور از آسیب های اجتماعی رنج می برد و مقام معظم رهبری مهار پنج آسیب اجتماعی را به عنوان یکی از سرفصل های کلان و تکالیف مسئولان مطرح کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلی و مسئولان اجرایی کشور باید در برنامه ششم توسعه عنایت ویژه ای برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشند چرا که مهار آسیب به مراتب هزینه های کمتری را از پیامدهای مخرب آن دارد.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: بهزیستی از نهادهای مهم و حمایتگر اجتماعی است و افرادی که در این نهاد خدمت می کنند باید ظرافت های خاص داشته باشند و با عشق به ارائه خدمت بپردازند.

وی یادآور شد: خیران در قبال اقشار ضعیف و آسیب دیده رسالت سنگینی بر عهده دارند و با کمک های خود می توانند در کاهش زنجیره آلام و اسیب های جامعه اثرگذار باشند.

بهروز رفیعی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این مراسم به گستره‌ی وظایف بهزیستی و گستردگی جمعیت هدف آن اشاره کرد و گفت: باید زمینه ورود ویژه مردم و مسئولان به دایره خدمات و مأموریت‌های بهزیستی فراهم شود تا براساس مشارکت جمعی به عملکرد بهتری و مؤثرتری در این حوزه دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی از رویکردهای اصلی بهزیستی می‌باشد، افزود: این نهاد خدمتگزار مسیر خوبی را از شیرخوارگی تا خودکفایی و اشتغال افراد بی‌سرپرست و بدسرپرست دنبال می‌کند.
دکتر رفیعی  با تاکید بر اینکه فراهم کردن حمایت‌های مالی و اجتماعی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست مهم‌ترین وظیفه دولت است، گفت: یکی از مهم‌‌ترین اقداماتی که می‌توانیم برای این کودکان انجام دهیم ایجاد زمینه برای توانمندسازی و رشد آنان است.زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#