امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین بهزیستی وآموزش وپرورش استان مرکز ی

تفاهم نامه طرح آگاهسازی پیشگیری  از معلولیتها در مقطع دبیرستان فی ما بین اداره کل بهزیستی استان مرکزی واداره آموزش وپرورش استان با حضور دکتر رفیعی مدیرکل ، فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش ، دکتر امینی معاون پیشگیری ، نوروزی مسئول حراست واعضای شورا ی معاونین  آموزش وپرورش امضا گردید.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های نوین دولت تدبیر و امید مبنی بر سالم‌سازی نسل آینده، سازمان بهزیستی کشور مبادرت به طراحی برنامه‌های جدید در زمینه پیشگیری از معلولیت‌ها کرده است.

وی با بیان اینکه طرح پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس در استان مرکزی در شهرستان اراک اجرا می‌شود، تصریح کرد: در این راستا تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین بهزیستی ر و وزرات آموزش پرورش با موضوع اجرای برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس منتخب دوره دوم متوسطه منعقد شده است.

دکتر رفیعی  ادامه داد: این طرح با آموزش چهار موضوع مهم به منظور پیشگیری از معلولیت‌ها با عناوین مشاوره ژنتیک، دانستنی‌های دوران بارداری، پیشگیری از مشکلات عضلانی و اسکلتی و پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی طی چهار جلسه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان  در مرحله دوم طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و طرح غربالگری ژنتیک ویژه دانش‌آموزان اجرا می‌شود، گفت: با شناسایی گروه پر خطر و کم خطر، گروه پر خطر به لحاظ مباحث ژنتیکی به مراکز مشاوره ژنتیک و در نهایت آزمایشگاه‌ها هدایت خواهند شد.

به گفته وی در این طرح یک‌هزار و 500 دانش‌آموز دوم دبیرستان حضور خواهند داشت و این می‌تواند گامی بزرگ در راستای پیشگیری از معلولیت‌ها در آینده باشد.

وی عنوان کرد: در این طرح که با همکاری تنگاتنگ اداره کل آموزش و پرورش برگزار می‌شود، در ابتدا جلسات توجیهی ویژه مدیران و مربیان مدارس برگزار خواهد شد، سپس برای والدین این گروه و در نهایت آگاه‌سازی برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

 

گزارش تصویری

دوره آموزشی مهارتهای زندگی ویژه زنان سرپرست خانوار واعضای خانواده ایشان با حضور وتدریس دکتر امینی معاون پیشگیری،

یادگاری معاون اموراجتماعی وکارشناسان دفترزنان وکلینیک های مددکاری تحت نظارت بهزیستی استان مرکزیزهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#