امضای تفاهم نامه همکاری فی ما بین بهزیستی وآموزش وپرورش استان مرکز ی

تفاهم نامه طرح آگاهسازی پیشگیری  از معلولیتها در مقطع دبیرستان فی ما بین اداره کل بهزیستی استان مرکزی واداره آموزش وپرورش استان با حضور دکتر رفیعی مدیرکل ، فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش ، دکتر امینی معاون پیشگیری ، نوروزی مسئول حراست واعضای شورا ی معاونین  آموزش وپرورش امضا گردید.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های نوین دولت تدبیر و امید مبنی بر سالم‌سازی نسل آینده، سازمان بهزیستی کشور مبادرت به طراحی برنامه‌های جدید در زمینه پیشگیری از معلولیت‌ها کرده است.

وی با بیان اینکه طرح پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس در استان مرکزی در شهرستان اراک اجرا می‌شود، تصریح کرد: در این راستا تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین بهزیستی ر و وزرات آموزش پرورش با موضوع اجرای برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس منتخب دوره دوم متوسطه منعقد شده است.

دکتر رفیعی  ادامه داد: این طرح با آموزش چهار موضوع مهم به منظور پیشگیری از معلولیت‌ها با عناوین مشاوره ژنتیک، دانستنی‌های دوران بارداری، پیشگیری از مشکلات عضلانی و اسکلتی و پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی طی چهار جلسه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان  در مرحله دوم طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و طرح غربالگری ژنتیک ویژه دانش‌آموزان اجرا می‌شود، گفت: با شناسایی گروه پر خطر و کم خطر، گروه پر خطر به لحاظ مباحث ژنتیکی به مراکز مشاوره ژنتیک و در نهایت آزمایشگاه‌ها هدایت خواهند شد.

به گفته وی در این طرح یک‌هزار و 500 دانش‌آموز دوم دبیرستان حضور خواهند داشت و این می‌تواند گامی بزرگ در راستای پیشگیری از معلولیت‌ها در آینده باشد.

وی عنوان کرد: در این طرح که با همکاری تنگاتنگ اداره کل آموزش و پرورش برگزار می‌شود، در ابتدا جلسات توجیهی ویژه مدیران و مربیان مدارس برگزار خواهد شد، سپس برای والدین این گروه و در نهایت آگاه‌سازی برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

 زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#