برگزاری کارگاه مهارتهای مداخله ای در حوزه زنان آسیب دیده اجتماعی

کارگاه مهارتهای مداخله ای در حوزه زنان آسیب دیده اجتماعی با حضورامینی مدیرکل ، کارشناسان مراکز اورژانس اجتماعی وپایگاههای خدمات اجتماعی ومراکز کاهش طلاق برگزار گردید

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی دراین کارگاه آموزشی افزود:  بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجب می‌شود که زنان به عنوان بخش مهمی از جامعه نتوانند مسیر تکامل انسانی و اجتماعی خود را طی کنند و همین امر تاثیرات منفی را بر ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی آنان می‌گذارد.
زهرا امینی  با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی معلول عوامل مختلفی هستند، می‌گوید: این آسیب‌ها در سطح خرد و کلان مطرح هستند. امروزه با توجه به تحولاتی که در جوامع مختلف در حال رخ دادن است تنوع آسیب‌های اجتماعی و افراد در معرض خطر نیز در حال تغییر شکل و افزایش است و دلایل مختلفی موجب بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  خاطر نشان کرد: توانمند سازی، یکی از این ماموریت های دفتر امور زنان و خانواده است تا در جهت اصلاح و بهبود زنان آسیب دیده دنبال شود.

وی در ادامه بر ضرورت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید و اظهار می‌کند: هرچه قدر از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کنیم به نتایج مطلوب تری می‌رسیم، علاوه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید به افراد آسیب دیده نیز توجه کرد، چرا که درکاهش تعداد زنان آسیب دیده موثر است.

این مقام مسئول ادامه داد:لازم است برای توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی از نظر اقتصادی اقدام شود. در این جهت در ابتدا باید آموزش‌های فنی حرفه‌ای و هنرهای دستی به آنان آموخته و در گام بعدی با ایجاد تعاونی‌های تخصصی و تخصیص سرمایه‌های اولیه امکان استفاده آنان از تخصص به دست آمده را فراهم کنند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود::‌ آموزش مهارتهای اجتماعی به زنان آسیب دیده، می‌تواند باعث ایجاد تغییرات مثبتی در زندگی آنان شود. این آموزش‌ها چندین کارکرد دارد، به گونه‌ای که نه تنها می‌تواند از آسیب‌های بیشتر به زنان آسیب دیده اجتماعی پیشگیری کند؛ بلکه در کاهش آسیب‌های دیگری مانند اعتیاد، خودکشی و فرار از منزل موثر است.
وی  با اشاره به انواع مداخله در حوزه آسیب‌ها می‌گوید: اطلاع رسانی در سطح یک، آموزش و توانمندسازی برای همه سطوح و حمایت و بازپروری و توانبخشی و بازتوانی برای سطح سه انجام می شود.

امینی  ادامه داد: آسیب های اجتماعی در شهرهای مختلف کشور تعاریف متفاوتی دارد، به همین دلیل سازمان بهزیستی کشور، بحث بازنگری رویکردهای نوین در حوزه حمایتی از زنان آسیب دیده اجتماعی را مطرح و در دست بررسی قرار داده است

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  در ادامه یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی زنان آسیب دیده اجتماعی، بحث حرفه آموزی و اشتغال آنها است که سازمان بهزیستی کشور، با استفاده از همه امکانات موجود در این راستا اقدام می کندزهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#