ظرفیت خیران برای برطرف کردن مشکلات معلولان در استان مرکزی به کار گرفته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی با بیان اینکه ظرفیت خیران برای حل مشکلات معلولان در استان مرکزی به کار گرفته شود گفت: مسئولان استان مرکزی باید زمینه حل مشکلات معلولان را تسهیل و برطرف کنند.

 

سعید فرخی اظهار داشت: بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای مهم خدمت‌رسانی به اقشار محروم و آسیب‌پذیر بوده و از مقدس‌ترین نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود

وی افزود: از اهداف دولت یاری‌رساندن به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی  است که در این رابطه گام‌های ارزندهای برداشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی تصریح کرد: ادارات ذی‌ربط در خدمت‌رسانی بی‌منت به جامعه هدف و توانمند کردن آنها باید همکاری لازم را داشته باشند زیرا حضور و مشارکت بیش‌ازپیش خیران در راستای استفاده از ظرفیت و توانمندی معلولین می‌تواند مثمر ثمر باشد.

فرخی بیان کرد: نقش خیران در رابطه با ارتقای سطح زندگی مددجویان بسیار تاثیر دارد که جا دارد خدمات و تلاش‌های خیران را گرامی باریم.

وی ادامه داد: خیران مایه دلگرمی سازمان بهزیستی هستند و باوجود مشکلات همواره در حمایت از جامعه معلولان ثابت‌قدم بوده‌اند و هرگز یاری‌رساندن به جامعه معلولان را تنها ترک نکرده‌اند.

بهره‌مندی هزار نفر از تسهیلات اشتغال زایی بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی هم در این مراسم گفت: در حال حاضر 30 هزار معلول زیر پوشش بهزیستی از خدمات حمایتی این نهاد در بخش‌های مختلف بهره‌مند هستند.

زهرا امینی بیان کرد: معلولان در زمینه‌های ورزشی، هنرهای دستی، تجسمی، شعر، نویسندگی و سایر فعالیت‌های دیگر توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند.

وی اضافه کرد: امسال از اولویت‌های کاری سازمان بهزیستی بحث اشتغال و استفاده از ظرفیت و توانمندی معلولان و بازتوانی خانواده‌ها و کاهش آمار جامع هدف است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: امیدواریم در بحث پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی مدون بتوانیم با کمک خیران، گام‌های مؤثری برداریم.

امینی خاطرنشان کرد:  سال گذشته بالغ‌بر یک هزار و 350 نفر از خدمات تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح استان بهره‌مند شدند.

 

گزارش تصویری

دوره آموزشی مهارتهای زندگی ویژه زنان سرپرست خانوار واعضای خانواده ایشان با حضور وتدریس دکتر امینی معاون پیشگیری،

یادگاری معاون اموراجتماعی وکارشناسان دفترزنان وکلینیک های مددکاری تحت نظارت بهزیستی استان مرکزیزهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#