ظرفیت خیران برای برطرف کردن مشکلات معلولان در استان مرکزی به کار گرفته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی با بیان اینکه ظرفیت خیران برای حل مشکلات معلولان در استان مرکزی به کار گرفته شود گفت: مسئولان استان مرکزی باید زمینه حل مشکلات معلولان را تسهیل و برطرف کنند.

 

سعید فرخی اظهار داشت: بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای مهم خدمت‌رسانی به اقشار محروم و آسیب‌پذیر بوده و از مقدس‌ترین نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود

وی افزود: از اهداف دولت یاری‌رساندن به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی  است که در این رابطه گام‌های ارزندهای برداشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی تصریح کرد: ادارات ذی‌ربط در خدمت‌رسانی بی‌منت به جامعه هدف و توانمند کردن آنها باید همکاری لازم را داشته باشند زیرا حضور و مشارکت بیش‌ازپیش خیران در راستای استفاده از ظرفیت و توانمندی معلولین می‌تواند مثمر ثمر باشد.

فرخی بیان کرد: نقش خیران در رابطه با ارتقای سطح زندگی مددجویان بسیار تاثیر دارد که جا دارد خدمات و تلاش‌های خیران را گرامی باریم.

وی ادامه داد: خیران مایه دلگرمی سازمان بهزیستی هستند و باوجود مشکلات همواره در حمایت از جامعه معلولان ثابت‌قدم بوده‌اند و هرگز یاری‌رساندن به جامعه معلولان را تنها ترک نکرده‌اند.

بهره‌مندی هزار نفر از تسهیلات اشتغال زایی بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی هم در این مراسم گفت: در حال حاضر 30 هزار معلول زیر پوشش بهزیستی از خدمات حمایتی این نهاد در بخش‌های مختلف بهره‌مند هستند.

زهرا امینی بیان کرد: معلولان در زمینه‌های ورزشی، هنرهای دستی، تجسمی، شعر، نویسندگی و سایر فعالیت‌های دیگر توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند.

وی اضافه کرد: امسال از اولویت‌های کاری سازمان بهزیستی بحث اشتغال و استفاده از ظرفیت و توانمندی معلولان و بازتوانی خانواده‌ها و کاهش آمار جامع هدف است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: امیدواریم در بحث پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی مدون بتوانیم با کمک خیران، گام‌های مؤثری برداریم.

امینی خاطرنشان کرد:  سال گذشته بالغ‌بر یک هزار و 350 نفر از خدمات تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح استان بهره‌مند شدند.

 زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#