پیام استاندار مرکزی به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی

بسمه تعالی

 

پیام استاندار مرکزی به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی

 

نامگذاری 25 تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان« روز بهزیستی و تامین اجتماعی» فرصتی مغتنم برای بیان اهمیت، کارکردها و خدمات گسترده و مؤثر این دو نهاد و تقدیر از خدمتگزاران و فعالین این عرصه است که در راستای تحقق عدالت اجتماعی و خدمت به محرومان و اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه، تلاش می کنند.

 

در اصول ۲۸، ۲۹، 30و ۳۱ قانون اساسی به موضوع تحقق عدالت و رفاه اجتماعی پرداخته شده است که این امر نشان از اهمیت و جایگاه این موضوع در کشور دارد.

 

گسترش عدالت اجتماعي، کاهش نابرابري و فقر از طريق اصلاح سازوکارهاي اقتصادي ايجادکننده آن و افزایش رفاه اجتماعی از اساسی ترین اقداماتی است که دولت تدبیر و امید تحقق آن را دنبال می کند و در این زمینه اقدامات موثری را نیز به انجام رسانده که از جمله آن می توان ارائه لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، گسترش کمی و کیفی اورژانس اجتماعی، افزايش مستمری مددجویان تحت پوشش علی رغم تنگناهای مالی،طرح تحول سلامت ، بیمه سلامت همگانی، افزایش حقوق بازنشستگان تامين‌اجتماعي در دولت يازدهم و افزايش همه‌ساله حقوق بازنشستگان بيش از نرخ تورم، تحت‌پوشش قراردادن جمعيتي حدود ۳۸ ميليون نفر در بخش درمان سازمان تامين‌اجتماعي و... را برشمرد.

تأکید رهبر معظم انقلاب، رویکرد دولت تدبیر و امید و همکاری مجلس شورای اسلامی باعث شد تا موضوع آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه مورد توجه ویژه قرار گیرد که امیدواریم بهزیستی استان با بهره گیری از ظرفیت نیروهای متخصص و کارآمد و تحقیقات علمی و به روز، با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و همچنین سازمان های مردم نهاد که همواره از یاوران بهزیستی بوده اند با اجرای برنامه های پیشگیری مدار و مداخله به هنگام اقدامات موثری را در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی به انجام برساند.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی، همت و تلاش تمامی دست اندرکاران خدوم سازمان بهزیستی و نیز تامین اجتماعی استان مرکزی را ارج نهاده، سلامتی و توفیق روز افزون شما را در راستای گسترش عدالت و رفاه اجتماعی جامعه از خداوند منان مسئلت می نمایم.

 

سید علی آقازاده

استاندار مرکزی

 

 
زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#