کاهش 9 درصدی آمار طلاق استان مرکزی نتیجه برنامه محوری است

استاندار مرکزی گفت: کاهش 9 درصدی آمار طلاق این استان در بهار امسال نتیجه برنامه محوری و استفاده از توان تخصصی نهادهای متولی است

« سیدعلی آقازاده   در بازدید سرزده از  بهزیستی  استان مرکزی افزود: تلاشی که در راستای تقویت فهم مشترک بین زوج ها و تغییر نگرش خانواده ها به زندگی پایدار از سوی بهزیستی انجام شده در کاهش آمار طلاق استان بی تاثیر نیست.
وی اظهار داشت: ارائه مشاوره به زو ج ها از سوی مراکز بهزیستی در رفع برخی سوء تفاهم ها، مهارت در حل مسئله و بالا بردن آستانه تحمل اثرگذار بوده و در بسیاری از پرونده های طلاق به تجدید نظر در تصمیم انجامیده است.
استاندار مرکزی همچنین در جریان بازدید از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز گفت: سه هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیازمند مسکن هستند که تامین نیاز یکهزار و 700 نفر آنان به سرپناه مناسب فوری است.
آقازاده افزود: برای تامین مسکن مددجویان باید از ظرفیت خیران و دستگاه متولی استفاده شود و در این راستا به هر میزان کمک شود، استان نیز در تامین مسکن مشارکت خواهد کرد.
وی ادامه داد: دولت در سال جاری سهم مناسبی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را برای استان پیش بینی کرده که نهادهای حمایتی باید با طرح های خود بستر بهره گیری حداکثری از آن را فراهم کرده و خودکفایی مددجویان و خروج از چرخه حمایتی افراد تحت پوشش را رقم بزنند
« زهرا امینی » افزود: این نهاد حمایتی می کوشد سالانه 10 درصد از مددجویان را با توانمند و از حلقه حمایت خارج کند اما برخی از آنان با خروج از فهرست مددجویان بهزیستی می کوشند به چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) بپیوندند.
وی در ادامه اظهار داشت:180 کودک کار در استان مرکزی شناسایی شده اند که 50 کودک آن اتباع بیگانه هستند و تعیین تکلیف آنان در دستور کار بهزیستی قرار دارد.
میز خدمت اداره کل بهزیستی استان مرکزی در این بازدید گشایش یافتزهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#