برگزاری اولین نشست تخصصی شورای مشورتی اموربانوان بهزیستی استان مرکزی

اولین جلسه نشست مشورتی شورای بانوان اداره کل بهزیستی استان مرکزی با حضور دکتر امینی مدیرکل ؛ همتا مشاور اموربانوان  واعضای شورای بانوان شاغل  بهزیستی استان  برگزار گردید.

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی درجمع رابطین اموربانوان بهزیستی گفت : با اشاره به اينكه بانوان درعرصه هاي مختلف كشور حضور فعال و پررنگي دارند انتظار مي رود كه اين قشرعظيم جامعه در برنامه هاي سازمان با حضور فعالانه خود توانمندي هاي خود را به نمايش بگذارند.

زهرا امینی  گفت:زنان و بانوان ايران اسلامي هميشه در برهه هاي مختلف نقش فعالانه وتاثيرگذاري داشته اند كه اين نقش در پيروزي انقلاب اسلامي و هشت سال جنگ تحميلي پررنگ تر بوده است

امینی بااشاره به اينكه امروز پيشرفت بانوان در عرصه هاي مختلف مديون نظام جمهوري اسلامي ايران است،تصريح كرد:بي شك بانوان ايراني پيشتاز و پيشقدم در همه عرصه ها بوده و خواهند بود.و با مهم عنوان کردن حضور زنان در دستگاههای دولتی و جامعه ، خواستار مشارکت بیشتر زنان شاغل درهمه فعالیتهای این اداره کل شدند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: جامعه ما رنگ وبویی مردانه دارد و نیازمند این است تا از ظرافت زنانه در بحث های مدیریتی بیشتر استفاده شود تا نقش آنها را در جامعه پررنگ تر سازد.

وی در پایان تاکید کرد:  باید از خانمهای همکار ( به علت ایفای دونقش کلیدی در اجتماع و خانواده ) حمایت کنندو آنها را نظر روحی و معنوی  و ارائه تسهیلات پشتیبانی نمایند.کار این حوزه صرفا درارتباط با کارمندان نیست باید ازتوانمندیهای زنان موفق جامعه هدف سازمان نیزاستفاده نمود

سپس در ادامه این جلسه، آذر دخت همتا مشاور مدیرکل دراموربانوان بهزیستی استان مرکزی ضمن تقدیروتشکر از حضور مدیر کل و  اعضاء  محترم شورای بانوان  به تبیین برنامه های خود در این شورا پرداختند واظهار امیدواری نمود با برگزاری مستمر ووجود پتانسیل های موجود مسایل و چالش های پیش روی بانوان برداشته شود.سالاروند افزود: جمعیت بانوان شاغل در اداره کل بهزیستی استان  قابل توجه است و برای پیشبرد اهداف فرهنگی و همکاری وحمایت معاونین وهمت بانوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی با اشاره به اینکه بهزیستی استان از پیشگامان ارائه خدمات در حوزه سلامت روان می باشد گفت: در حال حاضر خدمات بهزیستی به سمت خدمات پیشگیرانه توسعه یافته و در این راستا فعالیت های ارزنده ای به جامعه ارائه می نمایدوارتقای سطح سلامت زنان درادارات از مباحث مهم است .

مشاور مدیرکل دراموروبانوان کارکنان بهزیستی استان را افرادی موفق، توانمند و خوش فکر دانست و ابراز امیدواری نمود : همانگونه که در گذشته عملکرد این دستگاه در حوزه بانوان و خانواده چشمگیر و شاخص بوده در آینده نیز با پیگیریها و عملکرد  اعضای شورای بانوان بهزیستی پیگیر مشکلات همکاران شاغل و شناسایی هر چه بیشتر چالشهای  حوزه ی بانوان باشیم و با هم اندیشی اعضاء و تصویب تصمیمات و برقراری ارتباط خوب در کمیته  های تخصصی شاهد خروجی خوبی در عرصه های مختلف برای بانوان استان باشیم .

همچنین دراین جلسه اعضای شورا ی مشورتی بانوان  از کلیه شهرستانها به بیان نظرات ودیدگاههای خود پرداختند وهمچنین درراستای فعال ساز ی شورا با تعیین کمیته ها وتقسیم وظایف درحوزه استانی وشهرستانی برنامه ریزی لازم انجام شد.

 زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#