انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل بهزیستی استان مرکزی واداره کل آموزش وپرورش استان

تفاهم نامه طرح آگاهسازي وطرح دانش آموزي في ما بين اداره كل بهزيستي واداره آموزش وپرورش استان با حضور دكتر اميني مديركل ، دكتر اميني معاون پيشگيري ، فولادوند مديركل آموزش وپرورش استان ودمنه معاون تربيت بدني وسلامت آموزش وپرورش انعقاد شد.

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت : موضوع این تفاهم نامه آگاهسازی پیشگری از معلولیتها وغربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس دوره دوم متوسطه می باشد.

وی اظهار داشت: هدف از اجرای این تفاهم نامه، حضور و جلب مشارکت اجتماعی دانش آموزان در کارهای گروهی است که این امر می تواند زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را نیز فراهم کند

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  افزود: پس از خانواده، فرآیند جامعه پذیری کودکان در مدرسه ادامه می یابد و هر اندازه خانواده و مدرسه هماهنگی بیشتری داشته باشند، فرآیند جامعه پذیری با سهولت بیشتری انجام می شود.
امینی با اشاره طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان گفت: احساس مسئولیت و مشارکت جویی از ویژگی های دانش آموزان در سنین نوجوانی است و اجرای این طرح در دوره متوسطه اول که دانش آموزان در سنین بین 13 تا 15سال قرار دارند، انتخاب بسیار مناسبی است چرا که با اجرای مناسب این طرح، می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

این مقام مسئول  اظهار کرد: این طرح با آموزش چهار موضوع مهم به منظور پیشگیری از معلولیتها با عنوان های مشاوره ژنتیک، دانستنی های دوران بارداری، پیشگیری از مشکلات عضلانی و اسکلتی و پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی به دانش آموزان در چهار جلسه آموزش داده می شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  با اشاره به افزایش معلولان جسمی براثر حوادث مختلف گفت: با آموزش و پیشگیری می‌توان از بروز حوادث و تحمیل هزینه‌های سنگین مالی و جانی جلوگیری کرد.

امینی بیان داشت: این طرح از اهمیت بالایی به سبب داشتن جامعه‌ای سالم برخوردار است چراکه آگاه‌سازی مادران آینده، آنها را از داشتن فرزندی معلول و عقب‌مانده ذهنی نجات داد و جامعه را به سمت سلامت ذهنی کشاند.زهرا امینی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزیآدرس پستی:اراک -میدان دروازه تهران - خیابان دانشگاه -خیابان شهدای بهزیستی - اداره کل بهزیستی استان مرکزی
تلفن:8-3671004-(0863)
فکس:3673030 -3673040
آدرس پست الکترونیکی:pr@markazy-behzisty.ir

روشهای مشارکتهای مردمی

اولین استان در سطح کشور از طریق تلفن ثابت 7728
واریز وجوه به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان مرکزی  2173455204003 بانک ملی - وشماره کارت 6037991899901403
پیمینت موبایل  استان مرکزی   *733*4*140011#